Idän alue

IDÄN ALUE

 

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, jäsenasiamies, tiedottaja, koulutusyhteyshenkilö
Eero Lappalainen
puh. 044 088 0251
sähköp. lappalainen.eero1@gmail.com

varapuheenjohtaja
Mika Blinnikka
puh. 044 027 4050
sähköp. mika.blinnikka@susirajankontrolli.fi

sihteeri
Tuomo Halme
puh. 040 037 3654
sähköp. tuomo.halme@kiuruvesi.fi

rahastonhoitaja
Mauri Taskinen
puh. 040 067 2731
sähköp. mauri.taskinen@meili.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Martti Leminen
puh. 040 045 9297
sähköp. martti.leminen@pp1.inet.fi

varapuheenjohtaja, koulutusyhteyshenkilö
Arto Teräväinen
puh. 050 347 6056
sähköp. arto.teravainen@gmail.com

sihteeri
Pekka Siitonen
puh. 040 513 5314
sähköp. pekka.siitonen@pp.inet.fi

rahastonhoitaja
Pia Pätilä
puh. 040 831 7164
sähköp. pia.patila@saunalahti.fi

opiskelijayhteyshenkilö
Paavo Ollikainen
puh. 040 572 5763
sähköp. paavo.ollikainen@evalahti.fi

Tutustu yhdistyksen toimintaan www.rkmjoensuu.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, opiskelija- ja koulutusyhteyshenkilö
Olli Ryhänen
puh. 045 806 4242
sähköp. olli.ryhanen061@gmail.com

varapuheenjohtaja
Jarmo Hämäläinen
puh. 040 062 4589
sähköp. jarmo.hamalainen@ereijonen.fi

sihteeri, jäsenasiamies, tiedottaja, rahastonhoitaja
Marika Koukku
sähköp. koukku.marika@gmail.com

senioreiden yhteyshenkilöt
Sakari Virta
puh. 045 187 0020
sähköp. virtasakari2@gmail.com

Olli Karttunen
puh. 050 495 1303
sähköp. olli.karttunen@pp2.inet.fi

Yhdistyksen tilat sijaitsevat osoitteessa Kalevankatu 22, 80100 Joensuu

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, rahastonhoitaja
Tommi Rautjärvi
puh. 0400 543 587
sähköp. tommi.rautjarvi@aanekoski.fi

sihteeri
Juha Vuorenmaa
puh. 0400 15 8283
sähköp. jvuoren@gmail.com

koulutusyhteyshenkilö
Jukka Lintunen
puh. 0400 88 6939
sähköp. jukka.lintunen@srv.fi

veteraanikerhon yhteyshenkilö
Antero Jokela
puh. 0400 88 6924
sähköp. antero.jokela@luukku.com

Huom! Yhteydenotot sähköpostitse suunnataan aina ensisijaisesti yhdistyksen puheenjohtajalle.

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, koulutusyhteyshenkilö
Petri Honkanen
puh. 040 064 3674
sähköp. petri.honkanen@mestaritiimi.fi

sihteeri, jäsenasiamies, tiedottaja, rahastonhoitaja
Ahti Rauhala
puh. 040 067 6985
sähköp. ahti.k.rauhala@gmail.com

senioreiden yhteyshenkilö
Pekka Rantala
puh. 040 024 3334
sähköp. pekkaxrantala@gmail.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Jukka Raivio
puh. 040 570 2953
sähköp. jukka.raivio@suomi24.fi

sihteeri, tiedottaja, rahastonhoitaja
Markku Niemiaho
puh. 040 586 0001
sähköp. markunlaatikko@luukku.com

Vuorikatu 44, 70100 KUOPIO

www-sivut: www.kuopionrkmins.fi

Lähetäthän sähköpostit ensisijaisesti yhdistyksen puheenjohtajalle.

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Mika Nurminen
puh. 040 097 9128
sähköp. mixu.nurminen@gmail.com

varapuheenjohtaja
Jouko Oksanen
puh. 040 730 6620
sähköp. oksanenjouko22@gmail.com

sihteeri
Hannu Lehmuskero
puh. 040 054 9290
sähköp. hannu.lehmuskero@gmail.com

tiedottaja (jäsenjulkaisut, nettisivut, sosiaalinen media)
Hannu Lehmuskero
puh. 040 054 9290
sähköp. hannu.lehmuskero@gmail.com

opiskelijayhteyshenkilöt
Eija Tuppurainen
puh. 040 825 1792
sähköp. eija.tuppurainen@rakennustyo.net

Harri Hassinen
puh. 044 596 7346
sähköp. harri@harpa.fi

koulutusyhteyshenkilöt
Risto Räsänen
puh. 040 087 3112
sähköp. rasanenristo@hotmail.com

Harri Hassinen
puh. 044 596 7346
sähköp. harri@harpa.fi

rahastonhoitaja
Rainer Mikkonen
puh. 050 917 4448
sähköp. rainer.mikkonen@gmail.com

Toimihenkilöt

Yhdistyksen postit osoitteeseen: Matti Sutinen, Kuopion kaupunki Rakentamisen ja kunnossapidon palvelut, Suokatu 42, 70111 Kuopio

puheenjohtaja
Petri Pucilowski
puh. 044 718 5654
sähköp. petri.pucilowski@kuopio.fi

varapuheenjohtaja
Seppo Airaksinen
puh. 044 322 0555
sähköp. seppo.airaksinen@gmail.com

sihteeri
Pirjo Tarvainen
puh. 050 404 5318
sähköp. ptarvain@gmail.com

rahastonhoitaja
Matti Sutinen
puh. 044 718 5360
sähköp. matti.sutinen@kuopio.fi

Toimihenkilöt                  

puheenjohtaja
Hannu Pulkkinen
puh. 050 536 3133
sähköp. hannupulkkinen7@gmail.com

sihteeri
Ismo Väkevä
puh. 040 090 3500
sähköp. ismo@vakeva.fi

rahastonhoitaja
Sakari Moisio
puh. 040 540 1152
sähköp. mestariasia@mestariasia.onmicrosoft.com

tiedottaja
Lasse Kaivola
puh. 040 089 8721
sähköp. lasse.kaivola@aspakoti.fi

Toimihenkilöt

sihteeri
Jorma Sarkkinen
puh. 045 879 4879
sähköp. jorma.sarkkinen@lieksa.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, koulutusyhteyshenkilö
Markku Partanen
puh. 040 057 4617
sähköp. markkup.partanen@gmail.com

varapuheenjohtaja
Harri Hyyryläinen
puh. 040 075 1948

sihteeri
Matti Tarkiainen
puh. 040 707 7878
sähköp. tarkiainenmatti47@gmail.com

jäsenasiamies, rahastonhoitaja, tiedottaja
Minna Haukka
puh. 050 496 6848
sähköp. mry.mikkeli@gmail.com

koulutusyhdyshenkilö, pientalovast.yhd., valv.yhd.
Markku Partanen
puh. 040 057 4617
sähköp. markkup.partanen@gmail.com

kerhomestari
Heikki Tossavainen
puh. 045 264 9005
sähköp. heikki.tossavainen@hotmail.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Tapani Räsänen
puh. 040 176 9556
sähköp. tapani19551@gmail.com

varapuheenjohtaja
Pertti Karttunen
puh. 045 601 1538
sähköp. perttikarttunen1@gmail.com

sihteeri, jäsenasiamies, rahastonhoitaja,  tiedottaja
Sakari Mononen
puh. 050 531 0280
sähköp. vsm2015@luukku.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Kari Pulkkinen
puh. 040 521 3831
sähköp. karipulkkinen.kuivax@elisanet.fi

varapuheenjohtaja, rahastonhoitaja, koulutusvastaava
Kari Yrjänäinen
puh. 040 015 4532
sähköp. kari.yrjanainen@pp1.inet.fi

sihteeri
Seppo Munde
puh. 040 508 8000
sähköp. seppo.munde@gmail.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Timo Pulkkinen
puh. 050 097 9611
sähköp. pume.pulkkinen@gmail.com

varapuheenjohtaja
Mika Kukkonen
puh. 050 537 8368
sähköp. mika.kukkonen@pinehouse.fi

sihteeri, rahastonhoitaja
Rauno Suomalainen
puh. 044 747 5216
sähköp. rauno.suomalainen@sln-saneerauspalvelu.fi

koulutusyhteyshenkilö
Arto Koponen
puh. 044 067 0570
sähköp. arto.koponen.rkm@gmail.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Jouni Ritvanen
puh. 040 552 8196
sähköp. jouni.ritvanen@tmiritvanenjouni.fi

sihteeri, rahastonhoitaja
Antti Finni
puh. 040 021 8255
sähköp. antti.finni7@gmail.com