Etelän alue

ETELÄN ALUE

 

Tutustu Espoon Rakennusmestariyhdistykseen osoitteessa www.rkl.fi/espoo

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, koulutusyhteyshenkilö, senioreiden yhteyshenkilö
Rainer Nieminen
puh. 040 030 0420
sähköp. rainer.nieminen@rkv.inet.fi

varapuheenjohtaja 
Esko Lindblad
puh. 040 094 6194
sähköp. esko.lindblad@ramboll.fi

sihteeri
Helena Railama
puh. 040 505 5454
sähköp. railama22@gmail.com

rahastonhoitaja, tiedottaja, jäsenasiamies
Eila Hämäläinen
puh. 040 044 3710
sähköp. eila.hamalainen@ramboll.fi

opiskelijayhteyshenkilö
Kaisa Thoden
puh. 040 754 0393
sähköp. kaisa.thoden@sika.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Minna Pelkonen
puh. 050 551 0951
sähköp. minna.k.pelkonen@espoo.fi

varapuheenjohtaja
Tuomas Moilanen
puh. 050 548 2163

sihteeri
Ari Savonjousi
puh. 050 919 3533
sähköp. ari.savonjousi@espoo.fi

tiedottaja
Vesa Raimesalo
puh. 046 877 3578

rahastonhoitaja
Päivi Vänttinen
puh. 046 877 2241
sähköp. paivi.vanttinen@espoo.fi

Yhdistyksen osoitetiedot:

PL 52, 02771 ESPOO

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Jari Harju
puh. 044 054 2758
sähköp. jari.harju@rakennusmestari.net

varapuheenjohtaja
Risto Vuorenpalo
puh. 040 020 9823
sähköp. risto.vuorenpalo@kymp.net

sihteeri
Heikki Kallio
puh. 041 433 6687
sähköp. heikki@studiokallio.fi

rahastonhoitaja, jäsenasiamies
Juho Rongas
puh. 044 555 7717
sähköp. juho@rongas.fi

koulutusyhteyshenkilö
Juhani Yrjönen
puh. 040 075 7557
sähköp. juhani.yrjonen@live.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Jouko Valo
puh. 050 596 9651
sähköp. jouko.valo@heinola.fi

varapuheenjohtaja
Seppo Koivula
puh. 050 512 0455

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Heikki Väänänen
puh. 040 048 0640

1.varapuheenjohtaja
Heikki Tomi
puh. 050 432 2843
sähköp. heikki.tomi@iki.fi

2.varapuheenjohtaja
Antti Tuominen

sihteeri
Joni Jääskeläinen
sähköp. joni.jaaskelainen@sunwallhouses.fi

rahastonhoitaja
Olavi Kontu
puh. 040 048 1534

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, opiskelijayhteyshenkilö
Jari Komsi
puh. 044 052 9358
sähköp. jari.komsi@padasjoki.fi

1. varapuheenjohtaja
Tuomo Leinonen
puh. 045 277 4907
sähköp. leinonentuomo@gmail.com

1. sihteeri
Elsi Gröhn
puh. 040 910 4341
sähköp. grohn.elsi@gmail.com

tiedottaja
Jouni Leivo
puh. 040 547 3221
sähköp. jouni.leivo@pp1.inet.fi

rahastonhoitaja
Hannu Sundell
puh. 040 072 8525
sähköp. hsundell1@gmail.com

koulutusyhteyshenkilö
Jarkko Hyvärinen
puh. 040 085 0422
sähköp. jarkko.hyvarinen@japira.fi

seniorien yhdyshenkilöt
Jukka Heinonen
puh. 040 075 4685
sähköp. aj.heinonen@wippies.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Hannu Kervinen
puh. 040 055 6049
sähköp. hannu.kervinen@kymp.net

varapuheenjohtaja, rahastonhoitaja
Risto Oksanen
puh. 040 055 3026
sähköp. rpjoksanen@gmail.com

sihteeri
Ari Lonka
puh. 050 308 0321
matkap. 044 767 6781
sähköp. ari.lonka@pyhtaa.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, sihteeri, tiedottaja 
Sanna Syrjänen
puh. 040 336 0328
matkap. 044 528 7776
sähköp. sanna.syrjanen@hel.fi

varapuheenjohtaja, koulutusyhteyshenkilö
Marit Sivén
puh. 040 733 9853
sähköp. marit.siven@mattieklund.fi

jäsenasiamies, rahastonhoitaja, senioreiden yhteyshenkilö
Sakari Leimunen
puh. 044 575 8030
sähköp. sakari.leimunen@saunalahti.fi

urheiluvastaava
Aimo Karhapää
puh. 040 085 0175
sähköp. karhapaaaimo@gmail.com

urheiluvastaava
Riku Pynttäri
puh. 040 048 0869
sähköp. riku.pynttari@gmail.com

virkistysasiat, toiminnan tallettaja
Ari Kaunisto
puh. 040 315 3875
sähköp. ari.kaunisto@jarvenpaa.fi

Tutustu Kotkan yhdistyksen sivuihin www.kotkanrakennusmestarit.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, opiskelijayhteyshenkilö, koulutusyhteyshenkilö
Rauno Nyström
puh. 044 980 6755
sähköp. rauno.nystrom@gmail.com

varapuheenjohtaja
Kimmo Kovanen
puh. 040 055 6057
sähköp. kimmo.kovanen@kotka.fi

sihteeri
Antti Suni
puh. 050 521 0021
sähköp. antti.suni@kymp.net

rahastonhoitaja
Timo Olli
puh. 044 751 4160
sähköp. timo.olli@rakennuttajapalveluolli.fi

senioreiden yhteyshenkilö
Kari Malmstedt
puh. 040 829 2162
sähköp. malmstedtkari@gmail.com

c/o Tarja Komulainen
Kariniemenkatu 39 A 14
15140 LAHTI
puh. 040 049 8744

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, koulutusyhteyshenkilö
Seppo Tontti
puh. 040 084 3408
sähköp. seppo.tontti@gmail.com

varapuheenjohtaja
Heikki Ilmonen
puh. 041 319 1421
sähköp. heikki.ilmonen@phnet.fi

sihteeri, jäsenasiamies, tiedottaja, rahastonhoitaja
Tarja Komulainen
puh. 040 049 8744
sähköp. komulat@gmail.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Keimo Ahokanto
puh. 050 518 8131
sähköp. keimo.ahokanto@rkmgroup.fi

varapuheenjohtaja
Alf Andersson
puh. 040 535 2750
sähköp. kurtalf.andersson@gmail.com

sihteeri
Matti Rahkonen
puh. 050 516 5825
sähköp. matti@uninen.me

rahastonhoitaja
Veijo Tarhala
puh. 040 026 0891
sähköp. veijo.tarhala@sulo.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Heikki Saarinen
puh. 040 098 5413
sähköp. heikki.saarinen@kolumbus.fi

varapuheenjohtaja
Asko Takala
puh. 040 083 08148
sähköp. asko.takala@yit.fi

sihteeri
Teuvo Vessman
puh. 040 758 9034
sähköp. teuvo.vessman@gmail.com

rahastonhoitaja
Kai Takala
puh. 040 571 9695
sähköp. kai.takala@metsa.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Pekka Ruuskanen
puh. 050 409 2470
sähköp. pekka.ruuskanen@jatke.fi

varapuheenjohtaja
Markku Ylimäki
puh. 040 593 7011
sähköp. markku.ylimaki@yit.fi

sihteeri, tiedottaja
Matti Aho
puh. 040 072 6696
sähköp. mattiaho55@gmail.com

rahastonhoitaja
Seppo Salo
puh. 050 030 4919
sähköp. sepposalo98@gmail.com

koulutusyhteyshenkilö
Mauri Hannula
puh. 050 550 5823
sähköp. mauri.hannula@kolumbus.fi

senioreiden yhteyshenkilö
Antero Jokela
puh. 044 374 3370
sähköp. antero.jokela@outlook.com

urheilu ja vapaa-aika
Juha Heikkinen
puh. 050 574 4082
sähköp. juha.heikkinen@lohja.fi

huomionosoitustoimikunta
Markku Ylimäki
puh. 040 593 7011
sähköp. markku.ylimaki@yit.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Leif Fagernäs
puh. 050 542 9856
sähköp. leif.fagernas@besthall.com

sihteeri
Thomas Lund
puh. 040 036 3048
sähköp. thlund@multi.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Jari Puomisto
puh. 040 075 5809
sähköp. jari.puomisto@gmail.com

varapuheenjohtaja
Harri Turtiainen
puh. 045 855 0775
sähköp. hartsa.turtiainen@gmail.com

sihteeri
Merja Tihula
puh. 040 626 6246
sähköp. tihulamerja64@gmail.com

rahastonhoitaja, tiedottaja
Reino Ranta
puh. 040 027 5656
sähköp. reino.ranta@pp.inet.fi

urheilun yhteyshenkilö
Leo Ollikainen
puh. 040 084 8871
sähköp. leo.ollikainen@gmail.com

RKL-Raadin yhteyshenkilö
Kari Pyykkö
puh. 040 070 3137
sähköp. kari.pyykko@pp1.inet.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Jari Linkinen
puh. 040 049 2636

sihteeri
Tero Nurme
puh. 040 128 0900
sähköp. tero.nurme@rklreponen.com

rahastonhoitaja
Niklas Nordström
puh. 044 978 8539

Yhdistyksen kotipaikka on Porvoo ja toimialueena Itä-Uusimaa. Vuonna 1969 perustettu. Yhdistys on Rakennusmestarit ja -insinöörit AMK RKL ry:n jäsenyhdistys.

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, valv.yht., tav.t.yht.h, koul.yh
Olavi Huuskonen
puh. 0406841050
sähköp. olavihuuskonen@gmail.com

rahastonhoitaja
Markku Niemiaho
puh. 0405860001
sähköp. markunlaatikko@luukku.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Markus Koivusalo
puh. 040 863 2323
sähköp. markus.koivusalo@netikka.fi

varapuheenjohtaja
Reijo Hämäläinen
puh. 040 863 9109
sähköp. reijo.t.hamalainen@nrcgroup.fi

sihteeri
Jussi Nousiainen
puh. 040 862 1814
sähköp. jussi.nousiainen@elisanet.fi

taloudenhoitaja
Anni Toukkari

senioreiden yhteyshenkilö
Pentti Pääkkönen
puh. 050 434 1974
sähköp. pentti.paakkonen@kotikone.fi

Linkki nettisivuillemme

https://www.rkl.fi/riihimaki/

Yhdistyksen kotipaikka on Riihimäen kaupunki ja toimialueena on Riihimäki, Hausjärvi, Loppi ja Janakkalan eteläosa.

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, tiedottaja
Ari Mikkola
puh. 040 931 1482
sähköp. ari.mikkola@riihimaki.fi

varapuheenjohtaja
Hannu Mattila
puh. 045 342 0007
sähköp. hannu.j.mattila@live.fi

sihteeri
Esa Friman
matkap. 040 527 2188
puh. 010 420 3090
sähköp. esa.friman@efriman.fi

jäsenasiamies, rahastonhoitaja
Vesa-Pekka Heimo
puh. 040 330 4871
sähköp. vesa.heimo@javerak.inet.fi

koulutusyhteyshenkilö
Hannele Salonen
puh. 040 593 5190
sähköp. hannele.salonen@hyvinkaa.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Jesse Lehtinen
puh. 0400 720 885
sposti: jessemlehtinen@gmail.com

varapuheenjohtaja
Mikael Åhl
sähköp. mikael.ahl@rkl.fi

sihteeri
Andreas Ermala
sposti: andreas.ermala@hotmail.com

rahastonhoitaja
Emilia Eklund
sähköp. emilia.eklund@realia.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Petri Koskinen
matkap. 043 827 1226
puh. 040 913 8072
sähköp. petri.koskinen@vantaa.fi

varapuheenjohtaja
Tapio Hirvelä
muh. 040 083 1925
sähköp. tretton@kolumbus.fi

sihteeri
Jorma Häkkinen
puh. 040 847 3912
sähköp. jorma.hakkinen@vantaa.fi

rahastonhoitaja
Ilkka Parviainen
puh. 040 558 5080
sähköp. ilkka.parviainen@kolumbus.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Torvald Björkqvist
puh. 050 527 6494
sähköp. torvald.bjorkqvist@polyplan.fi

sihteeri
Lars-Erik Dahlbäck
puh. 050 69624
sähköp. lasse.dahlback@korsholm.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Kim Isaksson
puh. 040 090 2366
sähköp. bygg.kim.2003@gmail.com

sihteeri
Tapani Ajalin
puh. 040 516 5891
sähköp. t.ajalin@myhome.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Kenneth Koskinen
puh. 040 053 7945
sähköp. kenneth.koskinen@parnet.fi

sihteeri
Sven Sjöström
puh. 040 027 9111
sähköp. sven.sjostrom@parnet.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Peter Broman
puh. 040 077 1254

sihteeri
Anders Tallberg
puh. 040 073 1578