Hallitus

RKL:n liittohallitus

 

Jukka Lintunen

Liittohallituksen puheenjohtaja

jukka.lintunen@rkl.fi

0400-886939

Jere Väisänen

Liittohallituksen 2. puheenjohtaja

Helsingin alue, Helsinki, kausi 2022 – 2024

jere.vaisanen@haahtela.fi

040-6693540

Timo Saarikko

Helsingin alue, Helsinki, kausi 2022 – 2023

timoksaarikko@gmail.com

0400-356818

 

Petri Linkoala

Lännen alue, Turku, kausi 2022 – 2024

petri.linkoala@raseko.fi

0400-780201

Kimmo Salminen

Lännen alue, Rauma, kausi 2022

kimmo.salminen@rauma.fi

050-5559024

Jarmo Nikkarikoski

Pohjoisen alue, Oulu, kausi 2022 – 2024

jarmo.nikkarikoski@gmail.com

0400-287118

Mikko Äystö

Pohjoisen alue, Etelä-Pohjanmaa, kausi 2022

m.aysto@netikka.fi

040-5875287

Esko Lindblad

Etelän alue, Espoo, kausi 2022 – 2023

lindblad.esko@gmail.com

0400-777170

Jesse Lehtinen

Etelän alue, SBH, kausi 2022

jesse@tomcon.fi

0400-720885

Eero Reijonen

Idän alue, Joensuu, 2022 – 2024

eero.reijonen@ereijonen.fi

050-5113099

Tommi Rautjärvi

Idän alue, Jyväskylä, kausi 2022 – 2023

tommi.rautjarvi@aanekoski.fi

0400-543587

RKL:N LIITTOHALLITUKSEEN VARALLA

Helsingin alue

Heikki Laristo, Helsinki (kausi 2022 – 2024)
 Joonas Anttila, Helsinki (kausi 2022 – 2023)

 

Etelän alue

Jari Harju, Hamina (kausi 2022 – 2023)

Rainer Nieminen, Espoo (kausi 2022)

 

Lännen alue

Risto Sirkkola, Tampere (kausi 2022 – 2024)
Tarja Hietamäki, Turku (kausi 2022)

 

 

 

Pohjoisen alue

Martti Kaunismäki, Etelä-Pohjanmaa (kausi 2022 – 2024)
Raimo Vessonen, Vaasa (kausi 2022)

 

Idän alue

Harri Hassinen, Kuopio (kausi 2022 – 2024)

Kari Yrjänäinen, Pieksämäki (kausi 2022 – 2023)