Uudenmaan piiri

Uudenmaan piiri

Tutustu Espoon Rakennusmestariyhdistykseen osoitteessa www.rkl.fi/espoo

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, koulutusyhteyshenkilö, senioreiden yhteyshenkilö
Rainer Nieminen
matkap. 0400 300 420
sähköp. rainer.nieminen@rkv.inet.fi

varapuheenjohtaja 
Esko Lindblad
matkap. 0400 946 194
sähköp. esko.lindblad@ramboll.fi

sihteeri
Helena Railama
matkap. 040 505 5454
sähköp. railama22@gmail.com

rahastonhoitaja, tiedottaja, jäsenasiamies
Eila Hämäläinen
matkap. 0400 443 710
sähköp. eila.hamalainen@ramboll.fi

opiskelijayhteyshenkilö
Kaisa Thoden
matkap. 040 7540 393
sähköp. kaisa.thoden@sika.com

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Heikki Väänänen
Apolankatu 5-9 F
05820 Hyvinkää
puh. 040 048 0640
fax (019) 418 353

1.varapuheenjohtaja
Heikki Tomi
Donnerinkatu 7 as 2
05800 Hyvinkää
puh. 050 432 2843
sähköp. heikki.tomi(at)iki.fi

2.varapuheenjohtaja
Antti Tuominen
Väriojankatu 11
05800 Hyvinkää

sihteeri
Joni Jääskeläinen
Viljakatu 2b as 13
05880 Hyvinkää
sähköp. joni.jaaskelainen(at)sunwallhouses.fi

rahastonhoitaja
Olavi Kontu
Kutomokatu 17
05800 Hyvinkää
0400 481 534

Toimihenkilöt

puheenjohtaja, sihteeri, tiedottaja 
Sanna Syrjänen
matkap. 040 336 0328
puh. 044 528 7776
sähköp. sanna.syrjanen@hel.fi

varapuheenjohtaja, opiskelija- ja koulutusyhteyshenkilö
Marit Sivén
matkap. 040 733 9853
sähköp. marit.siven@mattieklund.fi

jäsenasiamies, rahastonhoitaja, senioreiden yhteyshenkilö
Sakari Leimunen
matkap. 044 575 8030
sähköp. sakari.leimunen@saunalahti.fi

urheiluvastaava
Aimo Karhapää
sähköp. saimo.karhapaa@kolumbus.fi

urheiluvastaava
Riku Pynttäri
matkap. 0400 480 869
sähköp. riku@pynttari.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Keimo Ahokanto
p. 050 518 8131
keimo.ahokanto(at)rkmgroup.fi

varapuheenjohtaja
Alf Andersson
matkap. 040 535 2750
sähköp. kurtalf.andersson(at)gmail.com

sihteeri
Matti Rahkonen
matkap. 050 5165 825
sähköp. matti(at)uninen.me

rahastonhoitaja
Veijo Tarhala
puh. 0400 260 891
sähköp. veijo.tarhala@sulo.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Heikki Saarinen
Hevoshaantie 10 G 1
01200 VANTAA
matkap. 0400 985 413
sähköp. heikki.saarinen(at)kolumbus.fi

varapuheenjohtaja
Asko Takala
matkap. 0400 830 8148
sähköp. asko.takala(at)yit.fi

sihteeri
Teuvo Vessman
matkap. 040 758 9034
sähköp. teuvo.vessman(at)gmail.com

rahastonhoitaja
Kai Takala
matkap. 040 571 9695
sähköp. kai.takala(at)metsa.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Pekka Ruuskanen
puh. 050 409 2470
sähköp. pekka.ruuskanen@jatke.fi

varapuheenjohtaja
Markku Ylimäki
puh. 040 593 7011
sähköp. markku.ylimaki@yit.fi

sihteeri, tiedottaja
Matti Aho
puh. 0400 726 696
sähköp. mattiaho55@gmail.com

rahastonhoitaja
Seppo Salo
puh. 0500 304 919
sähköp. sepposalo98@gmail.com

koulutusyhteyshenkilö
Mauri Hannula
puh. 050 5505 823
sähköp. maurihannula@kolumbus.fi

senioreiden yhteyshenkilö
Antero Jokela
puh. 044 3743 370
sähköp. antero.jokela@outlook.com

urheilu ja vapaa-aika
Juha Heikkinen
puh. 050 5744 082
sähköp. juha.heikkinen@lohja.fi

huomionosoitustoimikunta
Markku Ylimäki
puh. 040 593 7011
sähköp. markku.ylimaki@yit.fi

Toimihenkilöt

puheenjohtaja
Jari Linkinen
puh. 0400 492 636

sihteeri
Tero Nurme
puh. 040 128 0900
sähköp. tero.nurme(at)rklreponen.com

rahastonhoitaja
Niklas Nordström
puh. 044 978 8539

Yhdistyksen kotipaikka on Porvoo ja toimialueena Itä-Uusimaa. Vuonna 1969 perustettu. Yhdistys on Rakennusmestarit ja -insinöörit AMK RKL ry:n jäsenyhdistys.

Yhdistyksen tarkoituksena on

1) olla ammatillisaatteellinen henkilöjärjestö,
2) ylläpitää ja kehittää jäsentensä ammattitaitoa ja yleistä arvostusta,
3) kehittää kaikkien rakennustuotannon toimihenkilöiden yhteistyötä.